Blog

Viewing posts from April, 2013

Ķīna 10 - pārtika

Es domāju, ka ikviens, kas kaut vai mazliet ir domājis par ceļošanu un Ķīnu ir dzirdējis nostāstus par šausmīgo un neēdamo pārtiku, kas tur "ir visapkārt!!!!". Varbūt man veicās, varbūt es vienkārši esmu konservatīvs, varbūt man palīdzēja tas, ka es vairāk sekoju vietējo paražām, taču manā pieredzē pārtika Ķīnā pārsvarā bija garšīga, sātīga un tikai izretis mazliet savāda.

Ķīna 9 - Hong Kong: bonus diena

Tā kā jau pirmajā dienā veiksmīgi apskatīju visus obligātos Hong Kongas apskates objektus, tad, pēc liegas atpūtas viesnīcā ar logu uz iekšpagalmu, otrajā dienā pirms došanās atpakaļ uz Ķīnas robežas pusi es vienkārši pastaigājos un uzņēmu Hong Kongas un Kowloon garšas, smaržas un sajūtas.

Twitter Weekly Updates for 2013-04-20 - 2013-04-26

  Ķīna 8 - Hong Konga vienā dienā, pēcpusdiena

  IMG_0716IMG_0719
  Ngong Ping ir tūrisma ciematiņš ar templi, Buddas statuju kalnā, kaudzīti pārtikas iestādījumu un kaudzīti ar tūristu veikaliem un ēstuvēm. Tajā var nonākt divos veidos - ar autobusu, piemēram no Mui Wo, kā es tur atbraucu, vai arī ar gaisa troses vagoniņu no Tung Chung (kur ir arī MTR stacija). Turpinot uzsākto Hong Kong in a day maršrutu es devos pirkt biļeti uz gaisa tramvaju uz Tung Chung.
  IMG_0721
  Cena nav maza - gandrīz 100 HK$ (10 €) un 150 HK$ par vienvirziena braucienu parastajā kabīnē vai kabīnē ar stikla grīdu. Es nevaru gluži noformulēt, kas bija tam par iemeslu, taču šis gandrīz pusstundu ilgais brauciens man ir palicis atmiņā kā visbrīnišķīgākā un vispārsteidzošākā lieta, ko es jebkad esmu darījis. Iespējams, ka mana sajūsma par Hong Kongu un Lantau salu vienkārši auga un auga jau kopš es tur ierados un ar katru soli šajā ceļojumā pieauga vēl mazliet un tad tieši šī brauciena gaitā sasniedza to augstāko punktu. Iespējams, ka fantastiskie kalni, meži, ūdenskritumi un takas vienkārši tik ļoti pārspēja manas pašas optimistiskākās cerības, ka tas izpaudās kā eiforijai līdzīgs stāvoklis. Iespējams, ka uzbrauciens ar autobusu no jūras līmeņa līdz 400 metru augstumam un tad ar gaisa tramvaju līdz 570 metriem un tad atpakaļ uz jūras līmeni tropu mežu ieskāvumā izspēlēja labu spēli ar manām smadzenēm. Bet esmu pārliecināts par vienu lietu - šī ir tā pieredze, ko es ieteiktu izbaudīt ikvienam. Šī ir tā pieredze kuras dēļ ir vērts aizbraukt uz Hong Kongu. Un (atšķirībā no manis) paņemt kristāla kabīni.
  IMG_0732Best ride everIMG_0743IMG_0747IMG_0748
  Un pārveļoties pāri brauciena augstākajam punktam papildus kalniem, tropiskajiem mežiem, aizām un ūdenskritumiem pārādās tālumā tāds nolīdzināts laukumiņš uz jūras un otrā pusē neliels puduris ar mājiņām kalnu nogāzē. Tikai ieskatoties ciešāk perspektīvas sajūta pēkšņi nostājas savā vietā un tu saproti, ka patiesībā tas laukumiņš ir gigantiskā Hong Kongas lidosta, bet tās mazās mājas patiesībā ir 50-70 stāvu dzīvojamie debesskrāpji.
  IMG_0757IMG_0770IMG_0773IMG_0775IMG_0780IMG_0782IMG_0784IMG_0798
  Virzienā no Ngong Ping uz Tung Chung ap 11tiem dienā rindas nebija nemaz - es vispār tiku 8 vietīgajā kabīnē viens pats. Savukārt ierodoties Tung Chung galā es redzēju pamatīgo rindu, kas gaidīja uz braucienu otrā virzienā - tie, kas bija jau tuvu braukšanai esot stāvējuši gandrīz 2 stundas jau. Pa to laiku mierīgi var aizbraukt ar metro uz Central, ar prāmīti uz Mui Wo un ar autobusu augšā ;)
  IMG_0802
  Tālāk es ar MTR devos uz Tsim Sha Tsui - tā ir pēdējā metro stacija Kowloon (kontinenta) pusē pirms metro pa tuneli pabrauc zem līča, lai nonāktu uz pašas Hong Kong salas. Man bija citi plāni - vispirms es devos uz krastmalu, lai redzētu un nobildētu Hong Kong salas panorāmu no Kowloon krastmalas puses.
  IMG_0806Tourist signs
  Lūk arī pati panorāma:
  Hong Kong from Kowloon
  Tur pat arī atradās aziātu kino zvaigžņu iela, kas man īpaši neaizrāva, jo es viņus īpaši nezinu, izņemot Bruce Lee un tamlīdzīgos. Un tur pat blakus bija arī vairāki muzeji, kurus es nolēmu neapmeklēt lai vairāk laika paliktu apskatīt pašu pilsētu. Man paveicās - visu nedēļu pirms manas ierašanās Hong Kongā lija lietus, bet tieši šajā dienā lietus nebija ne piles. Bija smagi lietus mākoņi virs galvas, bija dūmaka gaisā, bet lietus kā tāda nebija. Aizskrienot uz priekšu lietus reāli atsākās jau kad es devos atpakaļ uz robežas pusi otrajā dienā.
  IMG_0817IMG_0818IMG_0856
  Nākošais tūrisma objekts manā sarakstā bija Star Ferry - īpašās prāmju laiviņas, kas jau gadu desmitiem kursē starp Kowloon un Hong Kong pārvadājot pasažierus. Šis prāmītis ir lēts (4 HK$, 0.4€), bet mazliet lēnāks par metro. Izskats gana autentisks.
  Star ferryIMG_0872IMG_0887
  Pēc tik agra sākuma es jau biju mazliet nokusis un devos meklēt savu viesnīcu. Viesnīca atrodas divas metro pieturas no Central tāpēc es gāju kājām. Iešana kājām Hong Kongā ir ļoti savdabīga. Šī ir ļoti, ļoti blīva pilsēta. Tajā dzīvo ļoti daudz cilvēku. Tāpēc ar vienkāršām ietvēm gar ielas malām te nepietiek. Bieži vien tādu vienkārši nav, jo nepietiek vietas. Ietvju vietā ir sarežģīta sapiņķerēta daudzlīmeņu ietvju, galeriju un caureju sistēma, kas bieži vien ir pilnībā atrauta no ielām. Atrast pareizo ceļu šajā labirintā ir daudz grūtāk kā gribētos. Īpaši sarežģī situāciju tas, ka bieži vien gājēju ceļi sākas vai beidzas vai iet cauri vienkāršajām ofisa ēkām, kuras no ārpuses nav nekādi atzīmētas. Tā lai pārietu pāri ielai vienā vietā vajadzēja iet iekšā viesnīcas ēkā, izmantot labo eskalātoru, paiet uz priekšu pa koridoru un tikai tad priekšā parādījās norādes, ka šeit var tikt pāri. Turklāt visi šie ceļi ir atvērti arī nakts vidū. Ir diezgan savādi vienos naktī soļot caur ieņēmumu dienesta priekštelpai.
  IMG_0919IMG_0921IMG_0923IMG_0927IMG_0938IMG_1060
  Pēc iečekošanās, lieku mantu nomešanas un ātras dušas es sapratu, ka tomēr esmu nāvīgi noguris un ieturēju pāris stundu diendusu. Ap sešiem vakarā es jau atkal biju spirgts un žiperīgs un devos meklēt jaunus piedzīvojumus. Nākošais uzdevums bija atrast Anthony Bourdain izreklamēto Piggie Grill ēstuvi. Es devos meklēt šo iestādījumu netālu no Sham Shui Po MTR stacijas.
  IMG_0939IMG_0942IMG_0943IMG_0950IMG_0953IMG_0957
  Tā jau ir Kowloon tirgošanās zonas ārējā mala, kur spilgtās gaismas pamazām nomainās ar tumšākiem dzīvojamajiem rajoniem. Es kādu laiku pamaldījos trijās priedēs taču beigās atradu to vietu uz kuru mani nosūtīja Google, taču atklājās, ka tur esošais iestādījums ir slēgts. Noskumis es devos atpakaļ uz Sham Shui Po staciju cerot tur atrast bezmaksas metro WiFi un sameklēt vēl kādu leģendāru vietu, bet pa ceļam atpakaļ, uz lielākas blakus ielas, pilnīgi nejaušām es pamanīju neaizmirstamo logotipu - sivēnu ar piena pudeli. Es biju atradis to vietu uz kuru Piggie Grill bija pārcēlies! Tad nu es izbaudīju visu svarīgāko - es pasūtīju cūciņu uz rīsiem un pīli. Katrs ēdiens bija ar savu mērci. Garša bija vienkārši fantastiska. Tā super kraukšķīgā ādiņa, plānie un saldie zemādas tauki un pati gaļa, kas vienkārši kūst uz mēles. Principā vienam cilvēkam ar vienu no tiem diviem ēdieniem vajadzētu pietikt. Viņi maksāja 30 un 40 HK$ (3€ un 4€). Es biju pieēdies un svētlaimē.
  IMG_0964IMG_0970Flame grilled suckling pig on riceFlame grilled duck
  Pēc ātras pastaigas caur ārējā tirgus gabaliem ap Sham Shui Po MTR staciju es devos uz Kowloon MTR staciju. Mans mērķis bija novērošanas platforma Sky100 torņa augšā. No Kowloon MTR stacijas es iegāju tieši lielveikalā iekšā un ... apmaldījos. Elements ir ļoti liels lielveikals ar ļoti prestīžiem veikaliem. Viens no ši lielveikala zariem bija piebāzts ar tādiem veikaliem kā Prada, Gucci, Cartier, De Beers, Burberry, Rolex, Tiffany, LOUIS VUITTON un daudz citu. Pie katra veikala durvīm stāveja apsargi un nelaida iekšā tādus salašņas kā mani pat lai tik paskatītos uz neesošajām cenu birkām. Tikai kad es beidzot izmaldījos cauri lielveikalam līdz pareizajai vietai izrādījās, ka pēdējie cilveki SKY100 skatu platformā tiek ielaisti tikai 19:30 - jau bja par vēlu.
  IMG_0981IMG_0985IMG_0996IMG_0998IMG_0999
  Man nacās iet ārā uz samierināties at skatu uz naksnīgo Hong Kong no zemes. Kad es to biju jau sabildējis es devos meklēt veidu kā es varētu atkal tikt uz Star Ferry. Taču te atkal manā ceļā nostājās interesantā Hong Kong pilsētstruktūra. Izejot no Elements lielveikala es nonācu kaut kādā interesantā rajonā no kura bija praktiski neiespējami atrast izeju. Man visapkārt bija 70 stāvu dzīvojamās mājas, katrai no tām bija ar žogu apjozta teritorija ar ievērojamu apsardzi pie katriem vārtiem. Teritorijas sakļāvās cieši un starp tām nebija kur iziet. Sargi man māja uz pavisam pretejo pusi kur es gribēju tikt. Izskatījās, ka man būs jāapiet viss rajons, lai tiktu līdz prāmim. Tas nebija to vērts, es sekoju dažiem vietējajiem, kas izgāja no tām apsargājamajām mājām un devās iekšā metro.
  IMG_1001IMG_1016IMG_1022IMG_1030IMG_1032
  Tā es nonācu atpakaļ Hong Kong pusē. Man vēl bija laiks un tāpēc es devos uz The Peak. Man par brīnumu taksisti gluži nesaprata kad es viņiem prasīju aizvest uz The Peak tramvaja apakšējo galapunktu tāpēc nācās vien meklēt to pašam. Tas nebija īpaši viegli - tas ir gabals no Central, turklāt augša kalnā pamatīgu gabalu. Turklāt, ja šajā vietā izdomā vispirms uzkāpt kalnā un pēc tam iet pa kreisi uz Peak Tram pusi, tad notiks tāds pats aplauziens kā man, jo tur vienkārši nevar tajā augstumā iziet - vai nu jākāpj vēl augstāk, vai arī jānokāpj uz leju līdz Central līmenim un tad atkal jākāpj augšā tik pa citām trepēm.

  Ķīna 7 - Hong Konga vienā dienā, rīts

  Honk Kongas apmeklējums bija viens no galvenajiem šī ceļojuma mērķiem. No Xiamen tikt uz Hong Kong var 3 veidos - ar lidmašīnu, ar vilcienu vai ar autobusu. Ar lidmašīnu es lidošu uz Hong Kongu ceļojuma beigās, taču tas ir gan dārgs, gan arī garlaicīgs ceļošanas veids, tāpēc šim braucienam meklēju ko citu. Tipiski Ķīnā vilciens būtu bijusi laba izvēle, taču ne šajā gadījumā. Ātrvilciena līnija no Xiamen uz Hong Kongas pusi vēl nav pabeigta, līdz ar to pašreizējais veids kā nokļūt no Xiamen uz Hong Kongu ietver sevī 2-3 dažādus vilcienus ar pārsēšanos Guangzhou un aizņem vismas 14 stundas. Savukārt nakts autobusi, kas brauc pa tiešo no Xiamen uz Hong Kongu (vai uz Shenzhou) aizņem tikai 8 stundas. Tā nu es izlēmu braukt ar autobusu.

  Twitter Weekly Updates for 2013-04-13 - 2013-04-19

   Ķīna 6 - internets

   Ķīna ir slavena ne tikai ar savu akmens mūri valsts ziemeļos, bat arī ar Dižo Ķīnas Ugunsmūri apkārt visam šīs valsts Internetam, kas bloķē visu pēc kārtas un iebremzina visu pārējo. Man pirmā personīgā saskarsme ar šo "pakalpojumu" notika jau Šanhajas lidostā, kad ātri vien izrādījās, ka valstī bloķēts ir ne tikai Facebook, bet arī Twitter, kas ievērojami apgrūtināja manas iespējas ātri un viegli apziņot visus, ka es esmu vēl joprojām esmu dzīvs un vesels. Pēc pāris eksperimentiem izrādījās, ka, lai arī no telefona nav pieejama Google+ mājas lapa un nav lejuplādējama Google+ (un WhatsApp) programma uz Android, tomēr, ja tās jau ir telefonā, šie abi servisi turpina no telefona strādāt. Tāpēc es sāku rakstīt ceļojuma piezīmes Google+ un dažas dienas pēc ceļojuma sākuma man pat izdevās nokonfigurēt If This Then That servisu, lai tas paņem manus Google+ ierakstus un uztaisa no tiem Twitter ierakstus (kas jau tālāk pa citiem kanāliem izplatās uz Facebook un Draugiem un arī parādās kā nedēļas kopsavilkums šajā blogā).

   Ķīna 5 - mazs cinītis

   Pusceļā starp manu viesnīcu un pilsētas centru atrodas Xiamen Universitāte. Pat pati universitāte ir populārs tūrisma objekts, tik populārs, ka bieži vien pie tās vārtiem ir redzamas cilvēku rindas, kuri grib tikt tur iekšā un liels tablo, kas skaita cik cilvēku šajā stunda teritorijā ir ielaisti. Laižot tikai 300 cilvēku stundā. Tajā paša laikā pa sānu vārtiem ienāk var cik gribi. Kaut kas tur nav.
   IMG_0182
   Taču blakus universitātes ziemeļu vārtiem (jeb, faktiski aiz universitātes teritorijas) atrodas vēl pazīstamāks tūrisma objekts - Nanputuo templis - paliels buddistu templis. Es pats no tā neko īpaši daudz nesaprotu, bet templis ir iespaidīgs. Tā priekšā ir dīķi ar lotosiem un citi dīķi ar bruņurupučiem.
   Nanputo templeIMG_0193IMG_0200
   Tāpat tempļa priekšā ir arī iespaidīgas nojumes un akmens torņi.
   IMG_0199IMG_0192IMG_0194
   Pašā templī ir daudz dažādu statuju - gan koka, gan metāla.
   IMG_0203IMG_0204IMG_0212
   Ir arī ceremoniju zāle, kur norisinās kaut kāda man nesaprotama darbība.
   IMG_0216
   Un arī speciāla zāle ceļojošo mūku uzņemšanai - tur viens tāds kāreiz gaidīja, viņa tūrisma mugursoma stāvēja pie zāles durvīm.
   Visiting monk reception
   Ir pilns arī ar svecīšu, dūmu kociņu un dedzināmo papīru pārdevējiem
   IMG_0198IMG_0229
   Taču man, personīgi, vislielāko iespaidu atstāja kalns aiz tempļa. No apakšas skatoties kalns nav diez ko iespaidīgs - vairākas akmenī kaltas taciņa vijās augša kalnā starp kokiem un akmeņu kalniem.
   Let's climb this mountainGoing up the mountain behind the temple
   Taču drīz vien turpinot kāpienu iespaids sāk rasties. Takas ir labi izveidotas - dažbrīd kāpjot pa plašām kāpnēm, dažbrīd gandrīz vai spraucoties starp lielajiem akmeņiem. Takas visu laiku šķērsoja, apvienojas un sadalās, tāpec var izvēlēties savu ceļu augšup.
   Very tight in places
   Īpaši drosmīgie var arī noiet no iemītās takas un izmēģināt savus spēkus un veiklību kāpjot kalnā pa akmeņiem un kokiem, kas nav nogludināti par celiņu.
   IMG_0233
   Kalna sākumā ir vairākas nišas ar simtiem un pat tūkstošiem mazu statuju. Dažas no tām ir tieši uz takas, bet uz citām ved celiņu atzari, kas pie tām nišām arī beidzas.
   IMG_0238Statue grottos
   Ātri vien augstums kļūst ievērojams. Kāpjot augstāk par pilsētas debesskrāpjiem sāk jau palikt grūtāk.
   IMG_0261
   Vienā no pagriezieniem es jau biju pamatīgi piekusis un mazliet pat izmisis, kad izdzirdēju mierīgu un pozitīvu flautas melodiju. Dažas minūtes pasēdēju tur pat, atvilku elpu, paklausījos flautu, izbaudīju skatu. Lejā no kalna nāca pāris rietumnieku, kas uzsmaidīja man kā radiniekam un uzmundrināja - vairs jau neesot tālu. Tā nu es devos augstāk.
   IMG_0270One legged musician 2/3 way up
   Patiešām atlika vien kalna trešdaļa un drīz vien man pavērās lielisks skats uz Xiamen Universitātes daļu un apkārt esošajiem kalniem.
   IMG_0263IMG_0280IMG_0267
   Kalna augšā varēja nopirkt ko dzeramu vai ēdamu arī.
   Just a few more stepsA food stall at the top
   Kā parasti ceļš lejā bija daudz vieglāks un raitāks. Arī es lejā kāpjot pamanīju kādu rietumnieku un uzmundrināju kāpšanai. Kalna otrā pusē esot botāniskais muzejs, taču lietus atkal pieņēmās spēkā. Tempļa vārtos GPS rādīja 23 metrus virs jūras līmeņa. Kalna virsotnē - 196. Ļoti labs vingrinājums kājām un plaušām. Teorētiski par tempļa apmeklējumu laikam bija kaut kas kaut kur jāsamaksā, taču es tā arī nesapratu kur un kā, tāpēc izgāju vien tā pat un tā vietā naudiņu noziedoju flautistam.
   IMG_0286IMG_0303Meditation hall
   P.S. Šovakar tāds mazāks apraksts un vairāk fotogrāfiju, taču rīt ceru to izpirkt uzsākot stāstījumu par Hong Kongu ;)

   Ķīna 4 - ikdiena, transports un lielveikali

   Pēc tiešās apkārtnes apskatīšanas pamazām sāku apgūt un iepazīt arī pārējo Xiamen salas teritoriju. Uz kartes sala izskatās sasodīti maza, taču paskatoties statistikas datos dažiem būs neliels pārsteigums - tikai uz šīs apaļās, 10 km diametrā saliņas dzīvo aptuveni tik pat daudz cilvēku kā visā Latvijā kopā. Un uz tās salas ir arī kalni, meži un paliela lidosta. Šāds mērogs un spēja sakompresēt lielas cilvēku masas mazā teritorijā ir viens no iemesliem kāpēc pat mazā salā ir daudz ko apskatīt, saprast un izbaudīt.

   Ķīna 2.5 - pabeidzam uzsākto

   Laikam cenšoties nedomāt par slikto izlaidu kaunpilno ierašanos Xiamen par dienu vēlāk, kā bija plānots tādā veidā izlaižot plānoto lidojumu uz Guilin. Pamodos es viesnīcā Fuzhou pilsētā, noķēru taksi uz pareizo dzelzceļa staciju, iegādājos biļeti uz Xiamen. Tā kā es vairs stipri nesteidzos un arī nebraucu no Šanhajas puses es varēju nopirkt biļeti nevis uz Xiamen North (kas ir savus 5 km ārpus pilsētas) bet gan uz centrālo Xiamen staciju.
   IMG_9926IMG_9930
   Šoreiz es jau labi pārzināju procedūru - atrodam biļešu zāli, atrodam lodziņu ar vismazāko rindu (kas visticamāk domāts biļešu apmaiņai), ar trulu ārzemnieka seju parādam mērķa pilsētas hieroglifus un pasakām "one ticket, please", lai viņi pilnībā saprastu, ka ķīniski mēs nesaprotam un ātrāk būs mums pārdod pareizo biļeti nekā mēģināt ieskaidrot, ka būtu jālieto pavisam cits lodziņš, iedodam naudu, pasakām "yes" kad viņi parāda vilcienu sarakstā uz datora un cenu uz kalkulatora, saņemam biļeti un atlikumu, izejam ārā, atrodam uzgaidāmo zāli, izejam drošības pārbaudi lai tajā tiktu, uzminam, kurš no cipariem uz biļetes ir izejas un platformas numurs un gaidām līdz varēs tikt vilcienā. Easy.
   IMG_9931IMG_9933IMG_9934
   Šoreiz es braucu jau dienas laikā un lietus arī bija mitējies, tāpēc varēja apskatīties dažus apkārtnes skatus brauciena laikā. Pilsētas ar daudzstāvu dzīvojamo māju mežiem, ielejas ar rīsa un citiem laukiem, kalni, pauguri un tuneļi, upes, zvejnieku uzpariktes, ... Tas būs šablons, bet tā Ķīna ir fantastiski liela. Dzīvojot Latvijā tāds termins kā liela valsts vienkārši nespēj mūsu galvā izplēsties tik plaši, lai pat aptuveni apjaustu, ko tas nozīmē. Es esmu daudz kur bijis. Arī lielās valstīs. Un pat neskatoties uz to Ķīna pārspēja visu ko es biju iedomājies ... vismaz trīskārtīgi, ja ne pieckārtīgi. Ķīna ir liela.
   IMG_9948IMG_9942IMG_9947IMG_9962IMG_9973IMG_9982
   Tā nu es pēc garā ceļojuma beidzot nonācu Xiamen. Izkāpu centrālajā dzelzceļa stacijā un iebaroju taksistam viesnīcas adresi. Atšķirībā no saviem Fuzhou kolēģiem, šeit taksisti uzvedās pavisam mierīgi, var pat teikt melanholiski - ne uz brīdi nepārsniedzot ātrumu, mierīgā tempā, bez liekas steigas vai signalizēšanas es tiku izvadāts pa mazajām ieliņām pāri salu sadalošajiem kalniem uz manas viesnīcas rajonu.
   Xiamen!
   Diemžēl te atgadījās misēklis - taksists ne tikai nezināja kur tieši atrodas mana viesnīca, bet viņam pat nebija nojausmas par to, kur viņai varētu tuvāk piebraukt un es tiku izmests pie Zengcouan rajona ieejas piekrastē. Man pagāja gandrīz pusstunda maldoties pa šaurajām labirinta ieliņām un prasot virzienus tirgotājiem līdz viens no viņiem beidzot zināja man parādīt uz kuru pusi jāiet un pēc vēl 5 minūtēm meklēšanas aizdomīgi tukšās ieliņas galā viesnīca tomēr atradās. Viesnīcas īpašnieks runāja tīri sakarīgā angļu valodā, kas varētu arī izskadrot kāpēc tā ir vienīgā no šī rajona daudzajām viesnīciņām, kas ir piereģistrētas booking.com . Par laimi viņam nebija nekas pretī, ka tā vietā, lai ierastos vakar un tad atkal pēc divām dienām (pēc Guilin) es biju ieradies šodien un uz palikšanu līdz nedēļas beigām. Tīri spartāno istabiņu man izīrēja par 100 yaņ dienā (9 Ls).
   IMG_9996Under constructionStill go onMy first hotel in XiamenBathroom in the hotelMy bed

   Recent Posts

   Archive

   2019
   2018
   2017
   2016
   2015
   2014
   2013
   2012
   2011
   2010
   2009
   2008
   2007
   2006
   2005

   Categories

   Authors

   Feeds

   RSS / Atom